O kvalite plastových obálok sa presvedčte sami

Na balenie tovaru sme niekedy nútení použiť https://lepsiebyvanie.centrum.sk/moj-byt/636467/porazte-vlhkost-v-byte aj kartónové škatule, ak je predmet objemnejší, no pri balení vecí menších rozmerov je oveľa vhodnejšie zvoliť plastovú obálku 2packsk. Má viacero výhod, oproti kartónu je nepremokavá, jednoduchšie sa s ňou manipuluje a je tvárnejšia, teda nezaberie toľko miesta ako objemné kartónové škatule. S mohutným nárastom internetových obchodov a s nimi aj počtu objednávok, ktoré musia kuriéri prepraviť a doručiť adresátom, bolo nutné zjednodušiť aj balenie tovarov, optimalizovať ich rozmery tak, kuriéri s nimi dokázali ľahko manipulovať, no zároveň musia byť spoľahlivé a kvalitné. Také na trhu existujú, plastové poštové obálky z odolného plastu, ktoré už využívame bežne.

Viacero rozmerov na výber

Tovary a predmety najrozličnejších typov, konzistencií, ale menších rozmerov, tie sa bez problémov dajú vložiť do plastových obálok, ktoré sa vyrábajú v niekoľkých veľkostiach, ich súčasťou je lepiaci pásik, ktorým obálku dôkladne uzatvoríme, vnútorná strana je čiernej farby, aby nebolo možné zistiť jej obsah. Keďže uskladňovanie sypkých materiálov ako sú bylinky, koreniny alebo čaje nie je jednoduché, takto uskladnené vydrží dlhú dobu bez znehodnotenia, posielanie zásielok takisto nie je stále rovnaké, ale zakaždým do obálky vkladáme iný tovar, napríklad papierové dokumenty, drobné predmety ako bižutériu, súčiastky či kozmetiku, ale aj textilné výrobky.

Biela je vždy k dispozícii

Na rôznorodosť obsahu zásielok mysleli aj výrobcovia a na trh priniesli obálky vo viacerých hrúbkach plastu, 50, 60, 70 a 90 mikrometrov, dokonca aj obálky, ktoré majú uši pre jednoduchšie uchopenie či uloženie, respektíve zavesenie. Lepiaci pásik všetko vo vnútri dokonalo uzatvorí, aby sa obsah nepoškodil alebo nepostrácal, aby ho neznehodnotila napríklad vlhkosť alebo nečistoty. Pri rozhodovaní o kúpe týchto plastových obálok berte do úvahy aj intenzitu posielania či balenia a podľa toho si vyberajte balenia s 10 alebo 100 kusmi, ktoré síce nie veľa, ale nejaké to euro ušetria. Navyše, ak si vyberiete niektorú z pastelových odtieňov, tak aj táto činnosť bude príjemná, výberom recyklovaných obálok dokonca prispejete k čistému prostrediu a zníženiu množstva nezničiteľného odpadu.