Viete ako bezpečne upraviť parametre vody?

Voda, natoľko potrebná pre zdravie a fungovanie v bežnom živote… Ako ale postupovať, ak zistíme nesprávne parametre našej vody? Skúste to takto… Pravidelný pitný režim zabezpečuje zdravé telo a dobrú imunitu. Ak ale parametre vody nie sú vhodné k dlhodobému užívaniu môžu nastať zdravotné problémy. Ak ste v poslednom čase spozorovali zvýšenú únavu, suchú a svrbiacu pokožku, je potrebné zbystriť. Príliš tvrdá voda nesvedčí ani vlasom. Umývaním v príliš tvrdej vode strácajú svoj lesk, stávajú sa krepovitými a tvrdými, ľahko sa lámu. O nič lepšie na tom nie sú ani spotrebiče v domácnosti s tvrdou vodou.

studňová alebo mestská voda

Varné kanvice a kávovary zachytávajú viac vodného kameňa, práčky a umývačky riadu sú kazovejšie oproti tým, ktoré pracujú s mäkšou vodou. Zanášanie vodným kameňom môžeme pozorovať aj na vodovodných batériách a sprchových kútoch, ktoré potrebujú leštenie oveľa častejšie. Našťastie zbaviť sa tvrdej vody nie je až takým zložitým problémom. Okrem výkonných filtrov máme poruke aj soľné tablety pre úpravu vody. Výhody tabletovanej soli spočívajú v jej rovnomernom rozpúšťaní. Netvoria drobné kryštály ale postupne uvoľňujú účinné látky. Nemajú žiadnu vôňu ani arómu. Nasýtený roztok je bez vône a farby. A dostupné sú v baleniach od 250gramov až po veľké ekonomické balenia s váhou jedného kilogramu.

tvrdú vodu môžeme vidieť ako usadeniny vodného kameňa

Čo ste o soľných tabletách možno netušili…

Čo veľa ľudí netuší, je fakt, že soľné tablety neobsahujú geneticky modifikované mikroorganizmy. Tabletová soľ na úpravu vody vyrobená na Slovensku neobsahuje ani organizmy živočíšneho pôvodu. A je vhodná aj pre alergikov. Neobsahuje totiž ani látky vyvolávajúce alergiu. Ako vidíte princíp aj použitie soľných tabliet je jednoduchý a mimoriadne účinný. Na Slovensku si potrpíme na kvalitu, a preto sú slovenské soľné tablety vyrábané podľa prísnych štandardov, aby spĺňali najvyššie požiadavky na kvalitatívne zaradenie medzi špičkové produkty.