Bazén a starostlivosť o rastlinky

Každý sníva o peknej záhrade s bazénom a kvetinkami. Pravidelnou starostlivosťou môžete prispieť tej svojej záhrade aj vy.

 

dom

 

Starostlivosť o rastlinky a zeleninu

Všetko čo zasadíte potrebuje aj starostlivosť a pravidelné zalievanie. Ak ste vysadili napríklad mrkvu, petržlen, uhorky, paradajky, papriky či cuketu, potrebujú pravidelnú starostlivosť. V letných horúčavách je dažďa pomerne veľmi málo. Práve pre to je dôležité, aby ste svoju zeleninu polievali aj dvakrát do dňa. Najlepšie ráno a večer. Mimo extrémneho slnka. Ak ešte slnko nevyjde, je to dobré aj pre zeleninu aj pre vás. Večerné polievanie vo vašej záhradke má svoje čaro. Niekedy môžete polievať pri západe slnka, čo vám dodá príjemný pocit a atmosféru z celkovej práce. Aj o rastlinky a kvetinky sa treba starať. Tiež ich musíte pravidelne polievať, inak by vám tak krásne nevykvitli. Ak túžite po záhrade, v ktorej je množstvo rôznych kvetov, je dôležitá práve pravidelná starostlivosť. Susedia vám budú závidieť a budú sa chodiť s radosťou pozerať na vaše nádherné rozkvitnuté kvetinky. Mať kvetinky, ktoré sú rozkvitnuté vyvoláva krajší pohľad aj na váš dom a exteriér celého rodinného domu. Dodáva mu útulnosť a čaro.

záhrada

 

Bazén

Vonkajší bazén nie je jednoduché mať. Ľahké je ho kúpiť alebo dať urobiť odborníkom, no je ťažké sa oň pravidelne starať. Musíte neustále zbierať z vody popadané lístie alebo nežiaduci hmyz, ktorý tam nalietal a podochol. Hmyz sa utopil a vám špatí v bazéne. V špinavom bazéne by ste sa určite nekúpali. Ak máte bazén, musíte dbať aj na správne okysličenie vašej vody v bazéne. Musíte kontrolovať PH vody, čo pre niekoho môže byť nákladné, ale aj otravné. V dnešnej dobe si mnoho ľudí necháva zaskliť bazén posuvnými sklami. Vykonávajú to odborníci a nestojí to práve málo peňazí. Výhodou zaskleného bazéna je v tom, že v ňom nemáte popadané lístie alebo utopený hmyz a dokonca cez sklo sa vám rýchlejšie zohrieva vaša voda v bazéne. Bazén máte tak vždy pripravený na pohodlné kúpanie.