Ľudia, jedlo a sex

Každý človek má nejaké svoje potreby. Tie sa radia do určitej pyramídy. Ľudský mozog totiž funguje tak, že pokiaľ má splnené základné požiadavky, pridá do mysle ďalšie priania a ciele. Teda ak by napríklad človek trpel hladom, smädom a nekomfortom, sú to základné ciele dôležité k prežitiu- v hlave by sme mali iba to, ako čo najskôr vyriešiť tieto základné body. Ak by sme sa napili, najedli a mali strechu nad hlavou, posunieme sa na pyramídu vyššie- a budeme túžiť napríklad po peknom oblečení, po vzťahoch či kariére.

Puzzle, mozog

Ale vieme, že ľudská myseľ nám podsúva napríklad aj predstavy o sexe. Práve túto potrebu by sme mohli zaradiť niekde medzi. Nie je taká dôležitá ako jedlo, voda a spánok, hoci ak je naše telo zdravé a má zabezpečené základné podmienky k prežitiu, začne túžiť po intímnom zblížení s iným človekom. Vtedy nám začne telo dávať impulzy do mozgu, premietať erotické scenáre a v podstate nás hnať k tomu, aby sme tieto myšlienky premenili na reálny sex. Dá sa povedať, že aj potreba po sexe sa radí k tým základným, pretože nás tlačí k tomu, aby sa ľudská rasa rozmnožovala. Bez týchto potrieb by existencia ľudstva prakticky zanikla. Tieto chtíče nás preto sprevádzajú už od doby kamennej, rovnako ako potreba mať pravidelne jedlo, pitie a príbytok.

Erotické oblečenie

Pravekí ľudia jedli surové mäso, čo si už dnešná spoločnosť nevie predstaviť. Dnešná spoločnosť túži po rôznych varených, pečených, sladkých a slaných receptoch, pretože už dlhé tisícročia nie sme odkázaní na surové mäso a lov mamutov. Sme generácia, ktorá už okúsila veľa chutí a máme preto už iné, „rozmaznané“ chuťové kanáliky.

A niečo podobné by sa dalo tvrdiť o sexe. Položme si ruku na srdce. Stačí sa pozrieť na dnešné pornostránky či sex ponuky https://www.privatportal.sk/ a vidíme tam oveľa viac tých najrôznejších a niekedy najzvrátenejších techník, než klasiku. Je to ako s jedlom, dnešní ľudia chcú skúsiť niečo nové a zaujímavejšie, majú totiž možnosť širokého výberu.